Loading Sündmused

Grönholmi meetod

31 märts 2023 19:00 - 21:00

Kapitalistlikust ühiskonnakorraldusest ja tänapäeva ärimaailma julmast halastamatusest väljuvad elusana vaid tugevaimad. Aga mis on tugevus?

Me kõik oleme mitmetesse kohtadesse kandideerinud, närveerides, kas meid valitakse või ei ning mille alusel otsuseid tehakse. Ja üldse – kes on komisjonis, mis annab neile legitiimsuse sinna kuuluda ja teiste elude üle otsustada?

Selles näidendiski rullub meie ette olukord, kus otsitakse parimat kandidaati kommertsdirektori kohale ühte mainekaimasse ettevõttesse kogu maailmas. Kuid kas hea juht on kena inimene, kes paistab välja kaabakas või kaabakas, kes paistab välja kena inimene? Või ei kumbagi?

Igatahes selgub, et see juhiotsingu protsess on kõike muud kui tavapärane: kandidaadid on tulnud tööintervjuule, ent pole teada, kes on intervjueerija… Algab psühholoogiline võitlus selle peale, kuidas oma konkurendid kõrvaldada, ilma et ärritaksid potentsiaalset tulevast ülemust, kes võib end vabalt ka nende seas peita. Vahepeal tekib mõnel hoopis kahtlus: ehk on nutikam lasta paanikal võimust võtta, et vastased ise asja „rukkisse“ keeraksid.

Rootsi teadlase Björn Grönholmi väljatöötatud personalivaliku meetod on mäng tõelisuse ja reaalsuse piirimail: kandidaatide meeltega manipuleeritakse nende endi märkamata. Ikka selleks, et leida vastavale ametikohale sobivaimate isikuomadustega inimene. Kas karjeristidest tööotsijad murduvad, kehtestavad end või kaotavad enesekontrolli? Ja kes võidab?

Katalaani filoloog Jordi Galceran Ferrerist (s 5. märtsil 1964 Barcelonas) sai näitekirjanik 1988. aastal. Suurema ülemaailmse menu saavutas ta 2003. aastal avaldatud „Grönholmi meetodiga“ („El mètode Grönholm“).

Kestus 2 h 30 min, vaheaeg 15 min.
Soovitatav al 14. eluaastast.
Tähelepanu! Laval võidakse suitsetada e-sigaretti ning kasutada häirivaid sõnu, mis pole sobilikud alla 14-aastastele.

Piletid saadaval Piletilevis ja pool tundi enne etenduse algust kohapealt.

Mängupaik: Haiba rahvamaja

Esietendus 08.07.2021

Share This Event

1416498
DD
days
HH
hours
MM
min
SS
sec

Detailid

Kuupäev:
märts 31
Aeg:
19:00 - 21:00
Koduleht:
https://www.salmeteater.ee/lavastused/gronholmi-meetod/

Toimumiskoht

Vääna-Jõesuu kool
Hiie tee 21
Vääna-Jõesuu, 76909 Eesti
+ Google Map

Korraldaja

Salme Teater
Telefon:
+372 507 9528
E-mail:
info@salmeteater.ee
View Korraldaja Website