Hans Christian Andersen | Kadri Levand

Pöial-Liisi

Muusikaline lavastus

Pöial-Liisi on väike heasüdamlik sõrmepikkune tulbiõietüdruk, kes üle kõige armastab päikesepaistet, linnulaulu ja lilli. Keset mänguhoogu jääb tüdruk unne ning kärnkonna mamma röövib ta ära, et oma pojukesele naiseks panna. Sealt hakkab tulbiõietüdruku pikk ja kirev teekond tagasi koju. Pöial-Liisil tuleb elada nii üksinda metsas kui põldhiireemanda juures, kes tahab teda rikkale mutile mehele panna. Pöial-Liisi on aga terve talve läbi hoolitsenud vigastatud pääsukese eest ja koos võtavad nad ette pika lennu kaugele-kaugele soojale maale, kus Pöial-Liisi kohtub lillehaldja printsiga ning lugu lõppeb õnnelikult nagu ikka muinasjutud lõppema peavad.

Päike paistab, taevasina
Õnn on olla koos
Õhk on puhas, siin nii kena
Elu on kui muinasloos
Lilleõied ümberringi
Ilusad on nad
Tule võta käest mul kinni
Õnnelikud oleme nüüd koos
Õnn meid liidab. Hea on olla koos

Etendus kestab 1 tund 15 minutit, ühe vaheajaga.
Täiskasvanutele ja lastele alates 4.a.

Esietendus 29.04.2012

 

Osades: Pöial-Liisi: Ivonna-Ly Pachel, Ema, Kala 1, Ämblik 3: Airi Altnurme, Hiiremamma, Kala 2: Mariann Lants, Konnamamma, Ämblik 1: Heli Ann Jõesoo, Mutt, Pada, Konnapoeg: Mart Vugt, Liblikas, Maipõrnikatšikk: Olga Timmermann, Rööbik 2, Ämblik 2: Joonas Eskla, Maipõrnikas: Raivo Koemets või Jaanus Nuutre, Nõid: Heidi Pähn või Mari-Liis Velberg, Pääsuke: Margus Illi-Illik, Rööbik 1: Jaanus Nuutre või Erki Solna, Prints: Jaanus Nuutre.

Autor: Hans Christian Anderseni muinasjutu ainetel dramatiseering. Muusikaline juhendaja: Olga Timmermann. Lavakunstnik: Maarika Ruhno. Kostüümikunstnik ja grimmeerija: Heli Ann Jõesoo. Valguskunstnik: Maarika Ruhno või Margus Ruhno. Heli-ja projektsioon: Kadri Levand või Merily Roopärg.