Vanim harrastusteater tähistab suurejooneliselt juubelit

08.04.2017 | Salme Teater

9. septembril peab Eesti vanim harrastusteater, Salme Kultuurikeskuses tegutsev Salme Teater (omaaegne Tombi nim rahvateater) oma 70. sünnipäeva ning korraldab koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga üle-eestilise mõttekoja “Kuhu lähed, harrastusteater?“. Korraldajad kutsuvad endaga teatriharrastuse teemalisi mõtteid ja tulevikuvisioone vahetama kolleege kõikjalt Eestist, et arutleda teemadel “Harrastusteater kui repertuaariteater”, “Harrastusteater kui eluviis – miks me seda teeme?” ja “Harrastusteater aastal 2050”.

“Harrastusteater kui rahvakultuurivorm on oluline alus nii selleks, et ühel rahvusriigil oleksid tervemad ja seega ka tootlikumad kodanikud, kui ka kutselise kultuuri olemasoluks. Seda näitab meie teatrist välja kasvanud näitlejaskonna väärikas nimekiri,” sõnas Salme Teatri peanäitejuht Kristjan Arunurm ning lisas, et erinevatel elualadel tegutsevad tublid inimesed ei pea tingimata teatritööd oma põhitegevusvaldkonnaks valima, kuid teevad seda teinekord rohkem hingega kui mõned palgalised oma lavatööd, mis tahes-tahtmata muutub vahel rutiiniks.

Mõttekojale järgneva Salme Teatri juubelipeo “Harrastusteatri 70 varjundit” peaesineja on ansambel Singer Vinger, öötundidel avatakse Salme kultuurikeskuse endises nostalgiahõngulises keldrikohvikus Leelo karaokebaar. Salme Teater ootab 9. septembril külla kõiki endiseid salmekaid-tombikaid ning teisi harrastustruppe üle riigi.

“Tuleme üle pika aja kõikjalt kokku, kes me seda teatrihaigust põeme, meenutame vanu aegu, pidutseme ja mõtleme koos, kuidas edasi – sest vaatamata kvaliteedile on kohati ikka keeruline seda kehvemamaigulist rahvateatri-mainet kummutada,” ütles Arunurm.

Harrastusteatrite mõttekoda Salme kultuurikeskuses (Salme 12, Tallinn) algab nimetatud päeval kl 14 ning juubeligala ja kontsert-pidu kl 19.

Registreerimine: www.salmeteater.ee/gala

Lisainfo: 5664 3506 (Kristjan Arunurm)